Menu

Blog o OneCoin

Porównanie Onecoina do innych kryptowalut, artykuły, przemyślenia

Bitcoin vs Onecoin, ale zamiast marketingowej papki

sokokos

Być może drogi czytelniku wiesz o tym, że jak ktoś mówi tylko o wzroście, i że jest przekonany, że dalszy wzrost jest pewny i 100% to już samo to powoduje, że gdzieś tam zaświeca się czerwona lampka. A jednak setki i tysiące ludzi na całym świecie daje się łatwo "zdoić" chętnym, którzy obiecują złote góry. W Polsce była głośna sprawa Amber Gold, na świecie są dziesiątki - jeśli nie setki - firm oferujących złote góry, których schemat działania wygląda bardzo podobnie: mniej lub bardziej zainteresować chętnych, okręcić to oszustwo w ładne hasełka - dać dobry marketing, pozwolić na ruszenie PONZI HYIP SCAM maszynie, a potem... zniknąć po krótszym lub dłuższym czasie.

Czy Onecoin wpisuje się w tą narrację? Obawiam się, niestety, że tak. W marketingu Onecoina obserwuję szereg manipulacji - przekłamań dotyczących stanu faktycznego z bardzo dużym przekoloryzowaniem (o których więcej napiszę w jakimś z następnych artykułów).

Na ten moment chcę poruszyć jedną rzecz, która jest według mnie krytyczna i która powoduje, że Onecoin wygląda po prostu żenująco, tragicznie źle w porównaniu z Bitcoinem (od którego to - podobno - jest "lepszy"). Tą rzeczą jest coś takiego jak łatwość sprzedaży posiadanych coinów.

W przypadku Bitcoina mamy do czynienia z rynkiem składającym się w chwili obecnej z około setki niezależnych giełd na całym świecie, w których to z łatwością i w ciągu kilku minut można sprzedać posiadane coiny dostając w zamian cenę bardzo zbliżoną do ceny kupna Bitcoina. Dla przykładu: w Polsce mamy giełdę średniej wielkości: Bitcurex, w tej chwili (24-03-2016) widzę w niej ofertę kupna około 8BTC w cenie nie niższej niż 1585zł/BTC (czyli łącznie możemy w tej cenie spieniężyć jedynie na tej giełdzie BTC o wartości około 12000zł), kiedy najniższa cena sprzedaży BTC wynosi na niej 1603 zł. Różnica kursowa zatem to około 1% i mamy możliwość sprzedaży właściwie od razu.

A jak jest w przypadku Onecoina? Tam mamy zamiast setek giełd tylko jedną: OneExchange - więc potencjalnie - skoro jest tylko jedna, ogromna giełda - to powinniśmy dość łatwo sprzedać podobną co do wartości liczbę One. Tymczasem możliwość sprzedaży coinów jest bardzo mocno ograniczana technicznie: według informacji, które zdobyłem, w jednym dniu można sprzedać nie więcej niż 1/20 wartości wszystkich swoich coinów.

A jeszcze bardziej wymownym przykładem owej trudności jest poniższy rysunek:sprzeda_onecoin2

widzimy, że w sytuacji, kiedy pilnie trzeba zamienić Onecoiny (widzimy prawie 500One, których wartość wg kursu dolara to 6,3$, co przelicza się PODOBNO na jakieś 12000zł) praktycznie NIE MAMY TAKIEJ MOŻLIWOŚCI!

Podsumujmy:
Bitcoin - sprzedaż BTC wartości 12000zł na polskiej giełdzie o średniej wielkości - łatwo, natychmiast, w cenie około tylko 1% niższej niż najniższa cena ASK.
Onecoin - sprzedaż One o "wartości" 12000zł na jedynej słusznej giełdzie OneExchange - bardzo trudna, wymaga dużo czasu, ograniczona i zmusza sprzedającego do poszukiwania "alternatywy" ich sprzedania w formie prób sprzedaży całego konta z OneCoinami.

To pokazuje ogromną różnicę między rynkiem BTC, a rynkiem Onecoin. W przypadku BTC mamy do czynienia z pełnym równowagi i całkiem sporym rynkiem pomiędzy kupującymi, a sprzedającymi. W przypadku Onecoin mamy praktycznie tylko możliwość kupna i bardzo ograniczoną możliwość późniejszej jego sprzedaży, a cena to tylko piękna i nadmuchana manipulacja, mająca zachęcić do wejścia w biznes kolejnych jeleni!

 

To pokazuje również, że cena Onecoin ma się zupełnie nijak do rzeczywistości. Bo co komu z tego, że cena Onecoin poszybowała w górę w ciągu jednego roku z 0,2$ na 6,3$ skoro praktycznie nie można zrealizować tych zysków i sprzedać te Onecoiny?

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • comfort_eagle

  tu jest dużo świeżych informacji o onecoin:
  behindmlm.com/category/companies/onecoin/

  ostatnie tytuły:

  OneCoin Mastercard merchant part of a drug gang
  Swedish police launch preliminary OneCoin investigation
  Latvian regulator: OneCoin modeled on a pyramid scheme
  Norwegian DSA warn against OneCoin pyramid scheme
  Reddit reacts to bullshit scam OneCoin
  OneCoin add 25,000 package, suspend withdrawals


  tu masz jeszcze przykładowego miłośnika One Coin do hejtowania jakby co ;)
  www.facebook.com/kowalski.borys/posts/1698194313752622

 • Gość: [OneCoin] *.dynamic.chello.pl

  3 artykuły na blogu, zresztą sam blog założony nie dawno, nie trudno się domyślić że w celu obsmarowywania OneCoina.

  Dodatkowo autor robi z siebie takiego obeznanego, a nawet nie ma pojęcia czyje wrzucił zdjęcie konta i dlaczego ten ktoś je sprzedaje, a co ciekawsze kto je sprzedaje. Oczywiście ciężko mi uwierzyć żeby jakiekolwiek argumenty docierały do takich osób jak autor/autorzy tego bloga.

  W każdym razie, chcecie zrobić krzywdę, a robicie przysługę. Dzięki ten artukuł będę wykorzystywał jako flagowy przykład, tego jak ludzie którzy nie mają pojęcia o czym mówią obsmarowują OneCoin.

  Żenujące to jest bycie takim betonem, a jeszcze smutniejsze jest to że ktoś ma frajde z obsmarowywania innych na podstawie domysłów, spekulacji niestety nie faktów.
  Czy Twoje życie drogi człowieku nie miałoby większej wartości gdybyś zaczął robić coś pożytecznego ? Zamiast być pasożytem ;)

  Dziękuje również że ułatwiasz nam robotę i przesiewasz ludzi, którzy wolą wierzyć w paplanine jakiegoś wirtualnego kogoś, niż fakty wyniki i efekty jakie mamy w programie. Dziękuje bo z takimi nie chcemy pracować ;) Szkoda czasu i nerwów. Nie każdy musi się zajmować mlm, inne zawody też są potrzebne.

 • sokokos

  Drogi Onecoin-fanie, cieszę się, że tu trafiłeś i dałeś komentarz, to mnie nastraja, że jednak ludzie tu zerkają, co daje motywację do pisania następnych artykułów :).

  Oczywiście, że ja - jako autor bloga - jestem przychylny wszelkim MERYTORYCZNYM argumentom, niestety z doświadczenia wiem, że fani Onecoin mają z tym spore trudności i najłatwiej im obsmarowywać autora artykułu ad-personam, zamiast się po prostu merytorycznie odnieść do pokazanych przykładów, faktów, podać twarde dowody, że to, o czym pisze autor to nieprawda, ale niestety nic tu takiego nie miało miejsca.

  Co do tego, że rzekomo nie mam pojęcia... no cóż - właśnie rzecz w tym, że pojęcie o kryptowalutach mam bardzo duże, a Onecoin które się promuje na kryptowalutę nią po prostu nie jest, to jest marketingowa papka naszpikowana manipulacjami i oszustwami i przykro mi, że tak dużo ludzi daje się na to nabrać.

© Blog o OneCoin
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci