Menu

Blog o OneCoin

Porównanie Onecoina do innych kryptowalut, artykuły, przemyślenia

Onecoin - początek końca :)

sokokos

Wygląda na to, że Ruja poprzez poniższe przesłanie ogłasza w pewien sposób koniec obecnie istniejącego Onecoina, można się pośmiać ;):

Ruja ogłasza koniec ;)

Mój komentarz do tego:

1) Ilość coinów nie ma nic do wielkości kryptowaluty na świecie, więc argument, że zwiększenie ilości coinów powoduje, że dzięki temu są więksi jest bzdurą totalną.
2) Wciąż trudno nazywać Onecoin prawdziwą kryptowalutą: brak obecności na jakimkolwiek rynku, w jakimkolwiek serwisie z kryptowalutami, brak decentralizacji: to nie ma wiele wspólnego z prawdziwą kryptowalutą. I nie było słychać, żeby po 1 października coś w tym zakresie miało się zmienić.
3) Transparentność to kolejna manipulacja. Czekam na otwarty blockchain oraz otwarty kod źródłowy taki jak ma większość kryptowalut, żebym mógł sobie go zobaczyć od środka i technicznie stwierdzić czy to jest OK. W przeciwnym wypadku w transparentności kryptowaluty trudno mówić choćby o pierwszej setce (zakładając że Onecoin to w ogóle kryptowaluta).
4) "Więcej monet zwiększy siłę naszej marki" - WTF???
5) Użyteczność kryptowaluty - piękne słowa, które mają się nijak do Onecoina, bo nie jest on zwyczajnie użyteczny, skoro takie są cały czas na nim ograniczenia dotyczące np. przesyłania środków czy zamieniania na normalną walutę.
6) "Bez zwiększenia liczby monet nie przyciągniemy handlowców". Bzdura. To nie przez brak liczby monet Onecoin nie może przyciągnąć handlowców, tylko przez to, że nie mają płynności rynkowej na otwartych giełdach (albo chociaż na swojej), bo sporo handlowców którzy by mogli przyjmować Onecoiny będą go z pewnością chcieli wymienić na walutę tradycyjną. A to ma bezpośredni związek z tym, że Onecoin działa w systemie MLM.
7) Manipulacja z powiększeniem coinów: "podwoimy twoje coiny po pierwszym października". A chwilę wcześniej słyszeliśmy, że ich ilość maksymalna zwiększy się z 2,1 miliarda do 120 miliardów... czyli... 50 razy... więc zwiększą ludziom liczbę coinów 2x ale z zwiększymy podaż 50x. Genialne! Wg mnie to początek końca wartości Onecoina jako rzekomej waluty (o ile jakąkolwiek kiedyś miała...) i wymieniłbym każdą jej ilość na normalną walutę przed 1 października. Na szczęście nie mam takiego problemu :).

© Blog o OneCoin
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci